Pokud se vaše zařízení Shelly potýká s neodpovídáním na pokyny, tváří se offline v aplikaci Shelly nebo se setkáváte s opakujícím se vypadáváním připojení. Zařízení se může neustále odpojovat a znovu připojovat k síti, což omezuje jeho schopnost správně fungovat a komunikovat s ostatními prvky domácnosti. Tento problém může být frustrující a mít negativní dopad na vaše domácí automatizace a řízení.

Nejčastější příčiny výpadků Shelly ze sítě Wi-Fi:

Dlouhé SSID: Pokud má váš extendér příliš dlouhý název sítě (SSID), Shelly zařízení může mít potíže s jeho načítáním a udržováním připojení. Dlouhé SSID mohou omezovat paměťové nebo hardwarové možnosti Shelly zařízení a vést k vypadávání připojení.


Vzdálenost od routeru nebo extendéru: Pokud je Shelly zařízení příliš daleko od zdroje vysílače WIFi, signál WiFi může být slabý a nestabilní. To může způsobovat opakující se vypadávání připojení. V takovém případě je vhodné zvážit umístění extendéru blíže k Shelly zařízení nebo pokud je to možné posunou Shelly zařízení blíže k vysílači WiFi signálu. 


Nekompatibilita s extendérem: Některé extendéry nemusí být plně kompatibilní s Shelly zařízeními, což může způsobovat problémy s připojením. V takovém případě se doporučuje zvážit přímé připojení Shelly zařízení k hlavnímu routeru nebo zvolit jiné řešení pro rozšíření signálu WiFi.

Řešení a doporučení:

Zde je několik řešení a doporučení, která mohou pomoci vyřešit problém s vypadáváním Shelly zařízení.


Zkrátit SSID: Zkontrolujte délku SSID vašeho extendéru a zkrátěte ho na jednoduchý a snadno zapamatovatelný název. To může pomoci Shelly zařízení načíst a udržet připojení.


Aktualizace firmware: Zkontrolujte, zda je na Shelly zařízení nainstalována nejnovější verze firmware. Někdy mohou výrobci vydávat aktualizace, které řeší konkrétní problémy a vylepšují kompatibilitu s různými sítěmi.


Správné nastavení sítě: Ujistěte se, že máte správně nastavené DHCP přidělování IP adres a vyhýbáte se konfliktům s IP adresami různých zařízení. Zvažte také nastavení statické IP adresy na Shelly zařízení, aby si nemuselo neustále vyžadovat obnovení od DHCP serveru.
V tomto článku jsou pouze zmíněny ty nejčastější problémy se sítěmi, proto prosím než zařízení označíte za nefunkční, zkontrolujte nejprve svoji síť. Pokud je zařízení nové a máte síťové problémy, je s největší pravděpodobností chyba ve vaší síti.


S dodržováním těchto doporučení a provedením potřebných úprav v síťovém prostředí byste měli být schopni vyřešit problémy s vypadáváním zařízení Shelly a opět plně využívat jejich funkcionality ve vaší chytré domácnosti.