Fibaro neumožnuje zasílání textových zpráv mimo území Polska, ale pokud si přece jenom chcete nechat tyto zasílat tak to lze obejít.


Jedná se o placené řešení kde si zaregistrujete účet na kterékoliv SMS Bráně (Například BulkSMS.com) která podporuje zasílání textových zpráv ve vaší zemi. Před registrací by vám měla stránka sdělit cenové podmínky a způsoby dobíjení a nejdůležitější : země kde je tato služba dostupná.

V průběhu registrace si musíte samozřejmě nastavit telefon na nějž si přejete zasílat zprávy (větěinou se dá později změnit).


Po registraci je zapotřebí ve Fibaru nastavit zasílání e-mailu na posktnutou bránu a na bráně přidat e-mail z nějž je povoleno tyto SMS přeposílat.

Jak zjistíte mail vaší jednotky? jedná se o stejný mail z nějž vám zasílá upozornění takže staí nastavit upozornění tak aby jej šlo aktivovat kdykoliv a nechat si jeden zaslat na vaší vlastní adresu (e-mail lze nastavit v sekci "nastavení" a podsekci "řízení přístupu" kde upravíte aktuální profil uživatele či administrátora).

Pokud si z njákého důvdu nepřejete aby vám HC poslalo e-mail tak jej lze odvodit od sériového čísla jenž se zobrazuje v nastavení (formát HCL-123456) + @Fibaro.com

Password je předmět toho emailu jenž zasílá Fibaro, například Bulk SmS ale umožňuje pouze 10 znaků a Fibaro automaticky přidává do předmětu "Message From x" kde x je název notifikace, tedy password pro Bulk SmS bude "Message Fr" bez ohledu na to jaou notifikaci Fibaro odesílá.


Zpět ve Fibaru nastavíte nového uživatele kde přidáte email přímo pro bulk SmS. Email jenž potřeujeme zadat je telefoní číslo ve formátu (+)420 123 456 789 první trojčíslí reprezentuje stát a za číslo @bulksms.com.