Dveřní video stanice série D10x


verze 1.9, min. HW 1.01 v
instalační příručka
aktuální verzi instalační příručky najdete vždy  na  www.doorbird.com/support (v Anglickém a Německém jazyce)

obsah balení:

1x DoorBird dveřní video stanice
1x Napájecí síťový adaptér se čtyřmi země adaptéry
1x Kabel se zástrčkou pro napájení (černá, červená)
1x Kabel se zástrčkou RJ45 pro síťový kabel (bílá oranžová, oranžová, bílo-zelená, zelená)
1x Kabel se zástrčkou pro síťový kabel (bílá oranžová, oranžová, bílo-zelená, zelená), případně na kabel se zástrčkou RJ45
1x Kabel se zástrčkou pro elektrický otvírač dveří (fialová, fialová)
1x Kabel se zástrčkou pro ovládání elektrického dveřního zvonku modrá (modrá)
1x Kabel se zástrčkou pro otevření dveří tlačítko (žlutá, Žlutý)
Několik Dutinkových konektorů
4x Křížový šroub se zápustnou hlavou pro montáž na stěnu desku, dlouhý
4x Křížový šroub se zápustnou hlavou pro montáž na stěnu desku, krátký
4x Objímky
1x Bezpečnostní šroub
1x Speciální šroubovací hlavice na pojistný šroub
1x Nástěnná montážní deska s těsnicím kroužkem (montáž na stěnu)
1x Instalační příručka
1x Stručná příručkaDveřní video stanice - při pohledu ze předu1) Noční vidění
Mimořádně jasné infračervené LED diody, účinné za tmy. Infračervené světlo lidskému oku neviditelné, 850nm.

2) HDTV video
Širokoúhlý objektiv ve tvaru polokoule, 180°

3) Reproduktor
Velký reporoduktor se zřetelnějším projevem mluveného slova. Širokopásmový reproduktor.

4) Snímač pohybu
180° infračervený snímač pohybu pro poplachy.

5) Tlačítko z nerez kovu
S (nočním) LED podsvícením, funuje rovněž jako diagnostické LED.

6) Mikrofon
S aktivním potlačením šumu.

7) Snímače intenzity světla
Pro noční vidění.video stanice dveří - zadní pohled


1) Kotvící polohy
Pro montážní desku

2) Připojovací svorka
Pro napájení, Dveřní zvonek atp.

3) Šroub
Pro pojistný šroub


Instalace
Všechny níže uvedené kroky by měly být provedeny pečlivě kvalifikovaným pracovníkem. Je nutné brát v úvahu všechny platné bezpečnostní předpisy. Pokud budete mít jakékoliv dotazy, kontaktujte nás nebo příslušného specialistu přímo. Ujistěte se, že všechny vodiče sloužící pro instalaci jsou nepoškozené po celé jejich délce a schválené pro tento typ použití.

Rychlost sítě a síťových komponent
Prosím zajistěte, minimální rychlost uploadu 0,5 Mb/s. Kdykoli také můžete provést test rychlosti prostřednictvím DoorBird applikace. Uživatelský zážitek je jen tak dobrý jako rychlost sítě.
Síť stabilitu a kvalitu vašich síťových komponent jako internetový router a přístupové body k bezdrátové síti WiFi nebo WiFi opakovače. Také se prosím ujistěte, že nejsou vaše síťové komponenty starší než dva roky a byly vyrobeny známým výrobcem. Zároveň je doporučeno mít nainstalován nejnovější firmware.

Pokud by tyto požadavky nebyly splněny, může se stát že například zvuk a/nebo obraz budou ve špatné kvalitě. Push oznámení budou opožděná anebo dokonce nedorazí na smartphone či tablet vůbec.

Vysokorychlostní připojení k internetu prostřednictvím pevné linky: DSL nebo kabel optický
sítě: 802.11b/g/n 2,4 GHz nebo Ethernet pomocí DHCP

Krok 1: Vypnutí
Vypněte napájení všech vodičů vedoucích k sestavě například: Dveřní zvonek, elektrický otvírač dveří, napájecí zdroj pro dveřní video stanice atd.

Krok 2: Demontáž stávající zvoní zvonek u dveří

pokud by jste již zvonek na vnější stěně domu měli, tak jej prosíme rozebrerte.

Krok 3: Kam Doorbird namontovat?
Dveřní video stanice používá mimořádně širokoúhlý objektiv ve tvaru polokoule, takže i když je člověk velmi blízko (50 cm) od dveřní video stanice tak je nízká instalační výška je dostatečná. Objektiv proto není mechanicky stavitelným.
Objektiv by měl být umístěn ve výšce nejméně 125 cm.
Doporučujeme toto zkontrolovat před konečnou montáží. Přiložte upevňovací desku proti zdi na požadované místo instalace a označte si zamýšlené vrty tužkou. Poté montážní desku znovu odebete a ujistěte se že žádné kabely nevedou v zamýšlených místech vrtů.

Krok 4: napájení
Dveřní video stanice může být napájena:

ze dvou jednoduchých zvonkových kabelů pomocí dodávaného vodiče napájení jednotky (síťový adaptér),

nebo s pomocí PoE (Power over Ethernet) užívajíc síťového kabelu.

případně lze také použít s DIN napájecím zdrojem, jenž je k dostání přímo od DoorBird.

Video stanice dveří nepoužívá baterie. Použití trvalého napájení dovoluje přenos a zobrazení živého obrazu i zvuku kdykoliv a ne pouze pokud návštěvník stiskne zvonek u dveří.

Napájení pomocí napájecího modulu (síťový adaptér)

Dva izolované vodiče jsou zapotřebí k propojení dveřní video stanice do elektrické sítě. Tyto kabely jsou již běžně instalované a jakmile odstraníte předchozí zvonek budou volně přístupné.


Používejte pouze napájecí jednotku dodanou spolu s dveřní video stanicí, anebo napájecí zdroj na DIN lištu (lze zakoupit od DoorBird separátně) protože jsou speciálně elektricky stabilizované a jsou vybaveny integrovanoým zařízením pro rušení akustického rušení.

Užitím jiných napájecích jednotek může dojít ke zničení dveřní video stanice nebo způsobit špatnou kvalitu přenosu. Záruka automaticky končí, pokud používáte jiné napájecí jednotky.

Napájecí zdroj je zapojen do zásuvky ve zdi uvnitř vašeho domu, stejného místa odkud vedly kabely původního zvonku.


Zatím ale ještě zvonek nezapojujte, namísto toho připojte napájecí jednotku uvnitř domu krimpovacími konektory na dva dráty, které by jste chtěli použít k napájení zařízení.

Napájení přes Ethernet (PoE) (jako alternativa)
Zajištění napájení dveřní video stanice přes přepínač PoE (např. D-Link DGS-1008P), nebo napájení ze sítě Ethernet (PoE) injectory (např. TP-Link TL-PoE150S) v souladu s PoE IEEE 802.3af mód A, musí být použity čtyři vodiče s čísly 1, 2, 3 a 6 a KAT5 kabel nebo lepší. KAT5 kabel nebo lepší musí být použit jelikož síťové signály lze přenášet pouze přes zcela izolované, stíněné a kroucené kabely.


Pokud používáte PoE jako zdroj energie, WiFi rozhraní dveřní video stanice je automaticky neaktivní a čtyři vodiče pro napájení ze sítě Ethernet (PoE) pak současně tvoří data link. Video stanice dveří nestartuje pokud váš switch PoE nebo injektor PoE nepodporuje PoE IEEE 802.3af mode A.
(viz diagnostické LED a Diagnostické-zvuky).

  1. Odpojte přepínač PoE nebo napájení ze sítě Ethernet (PoE) vstřikovač z elektrické sítě.
  2. Umístěte síťový kabel v místě instalace na dveřní video stanice.

Nepoužívejte napájecí napětí od napájecího modulu (síťový adaptér s napájením přes Ethernet (PoE).Krok 5: Další připojení (volitelně)
V případě potřeby připojte další kabely k místu instalace na dveřní video stanice. Vodiče nebo možnosti připojení uvedených v tomto oddílu jsou volitelné.

Připojení jednotky k síti
Můžete připojit dveřní video stanici k vaší stávající síti přes WiFi nebo pomocí síťového kabelu (Ethernet). Z důvodů stability sítě v zásadě doporučujeme metodu pomocí síťového kabelu.

WiFi je signál citlivý na rušení (rozsah, stěny fungují jako překážky, spolehlivost výkonu, jiné bezdrátové sítě WiFi a jejich vysílače mohou způsobit místní rušení atd.).

Video stanice dveří může být napájena přes Ethernet (PoE) nebo pomocí napájecího modulu.
Pokud používáte PoE jako zdroj energie, WiFi rozhraní dveřní video stanice zůstává "neaktivní".

Používejte pouze čtyři vodiče (1, 2, 3 a 6 a síťový kabel, který splňuje KAT5 standardní nebo lepší. Další čtyři vodiče síťového kabelu (4, 5, 7 a 8) nejsou zapotřebí.

Připojte síťový kabel na internetový router nebo switch PoE nebo napájení ze sítě Ethernet (PoE) injektor, který je připojen k vašemu internetovému  routeru.bezpodmínečně použijte čtyři izolované, stíněné a kroucené vodiče sítě Kabel v souladu s KAT5 standardní nebo lepší.

Dva izolované vodiče.

Elektrické otvírače dveří
Dveřní video stanice má relé kontakt s nulovým potenciálem pro standardizované elektrické dveře, brány či garážový otevírač vrat (dva vodiče). Máte možnost supštění všech elektrických otvíračů dveří jenž fungují na maximální výkon 1A v rozsahu napětí až 24V (~/=). Video stanice dveří neposkytuje vlastní napájení elektrického otvírač dveří. To je zajištěno prostřednictvím samostatného napájení elektrického otvírače dveří.O instalaci napájení se dozvíte více z návodu k obsluze nebo technické specifikace konkrétního dveřního otevírače. Pokud budete mít jakékoliv dotazy, obraťte se na výrobce vašeho otvírač dveří. Můžete najít kompatibilní elektrický otvírač dveří a vzorek zapojení www.doorbird.com/support

běžný elektrický dveřní zvonek
Pokud někdo kontaktuje vaší dveřní video stanici, ihned obdržíte dvě push zprávy obsahující zvuk/vibraci do vašeho smartphonu nebo tabletu.

Kromě toho je dveřní video stanice je dodávána s nulovým potenciálem v kontaktu relé pro připojení ovládání  konvenčního elektrického dveřního zvonku uvnitř budovy. Kontakt relé lze použít k aktivaci samostatné provozní napětí zvonku nebo zvonku přes jeho spouštěcí vstup. Pokud se provozní napětí zvonku aktivuvuje, nemělo být větší než 24V (~/=). Spotřeba energie by neměla překročit 1A. Video stanice dveří neposkytuje své vlastní napájení zvonku. To je zajištěno prostřednictvím samostatného napájení vašeho zvonku. Pokud budete mít jakékoli dotazy, obraťte se na výrobce vašeho zvonku. seznam kompatibilních zařízení naleznete na www.doorbird.com/support

konvenční tlačítkový otvírač dveří
Pokud je elektrický otvírač dveří připojen k dveřní video stanici, otvírač dveří může být otevřen v aplikaci a také ovládán přímo přes Bezpotenciálové tlačítko umístěné v domě tj. tlačítko k odemknutí dveří.Zároveň by mělo být tlačítko propojeno s poskytnutým terminálem propojení. Kompatibilní tlačítka naleznete na www.doorbird.com/support


Krok 6: objímky
Pokud vnější stěny domu nejsou ze dřeva, vyvrtejte ve zdi čtyři otvory 5 mm v průměru a vložte poskytnuté objímky.

Jsou k dispozici dokonce i speciální čepy pro připevnění dveřní video stanice na izolační zdi, takzvané izolační objímky. Výrobce izolačního materiálu by vám měl doporučit vhodné objímky.

Pokud je vnější stěna domu ze dřeva, pak obvykle nevyžaduje žádné objímky.


Krok 7: Připevněte montážní desku
Proložte kabely jenž chcete připojit k dveřní video stanici otvorem v montážní desce. Přiložte montážní desku na vnější stěnu domu v místě instalace a zachyťte šrouby v objímkách. Upevňovací destičky pro dveřní video stanice byly navrženy takovým způsobem, že je lze také nainstalovat na nerovné stěny, menši nerovnosti vadit nebudou. Částečně větší vůle na zadní straně slouží také ke stabilizaci teploty a vlhkosti.

Krok 8: Příprava vodiče

Svlékněte asi 5 mm izolace na konci vodiče, který chcete připojit k dveřní video stanice.

Krok 9: Připojení vodičů
Dveřní video stanici je pohodlné a bezpečné zapojit prostřednictvím připojení konektorů na zadní část stanice. Jednotlivé kontakty na připojovací svorku jsou označeny na zadní straně. Některé konektory pro připojení kontaktu mohou být doručeny s napájecím kabelem. Použijte prosím vhodné krimpovací konektory nebo svorkovnice pro propojení dodaných kabelů s vašimi kabely. Průvodní krimpovací konektory jsou odolné proti vlivům počasí a jsou vybaveny smršťovací hadičkou,díky čemuž je lze po montáži uzavřít pomocí například opatrného užití tepelné pistole. Odeberte všechny kabely na připojovací svorku jenž nevyužijete.

svorkovnice


Konektor
 #Popis
Použití
Potenciál
Drát
T+
1 Síťový Kabel
přenos dat
+Bílý a Oranžový
T-
2 Síťový Kabel
přenos dat
-Oranžový
R+
3 Síťový Kabelpříjem dat
+Bílý a Zelený
R-
6
Síťový Kabel
Příjem dat
-
Zelený
O1
 Elektrický Otevírač Dveří
Otevírání dveří
Bezpotenciál
Fialový
O2
 Elektrický Otevírač Dveří
Otevírání dveří
Bezpotenciál
Fialový
C1
 Elektrický Zvonek
Zvoní
Bezpotenciál
Modrý
C2
 Elektrický Zvonek
Zvoní
Bezpotenciál
Modrý
B1
 Tlačítko k otevírání Dveří
Otevírání Dveří
 BezpotenciálŽlutý
B2
 Tlačítko k otevírání DveříOtevírání Dveří
 BezpotenciálŽlutý
V-
 Napájení Záporný pól
dodává energii systému
-
Černý
V+
 Napájení Kladný pól
dodává energii systému +Červený


Je třeba dávat pozor při připojování kabelů. Připojení vodičů k nesprávným způsobem může zničit dveřní video stanici.

Krok 10: Závěrečná montáž
Ujistěte se zda-li je montážní deska pevně přišroubována na místě, následně na ni připojte Dveřní Video stanici, při úspěšném nainstalování uslyšíte jak lupnou západky na svá místa. Použijte dodaný bezpečnostní šroub k fixaci stanice na místě (za užití speciální násady jenž je také součástí balení)


Krok 11: Aktivace dveřní video stanice
Zapněte napájení vedoucí k DoorBird. Kontrolu,  připojení napájení provedete diagnostickou LED. Ta se rozsvítí se pokud bylo napájení správně zapnuto po dobu až pro pět minut.A nepřetržitě v nočním režimu.

 

Dveřní video stanice je připravena k provozu (Boot up, aktualizace softwaru atd.) může trvat až 5 minut. Pokud by jste neslyšeli zvukový signál, zkontrolujte napájení.Zároveň si zkontrolujte zda jste použili na stěnu konektor napájecího zdroje a PoE a zda jste připojeni na kladný pól a záporný pól správně.Krok 12: stažení a instalace applikace
Stáhnout "DoorBird" applikaci,od  Bird Home Automation na mobilní zařízení od Apple lze z App Store nebo Google Play store pro Android. Nejaktuálnější verze aplikace příručky naleznete na www.doorbird.com/support

pokud používáte WiFi pro připojení dveřní video stanice internetového routeru, nejprve přejděte do menu Nastavení > Nastavení WiFi" a postupujte podle instrukcí.

Pokud jste dokončili nastavení WiFi nebo jste připojili dveřní video stanice internetového routeru pomocí síťového kabelu, přejděte na "Nastavení > Přidat zařízení" a klepněte na tlačítko kód QR ikonu na pole "Uživatel". Naskenoujte uživatelský QR kód umístěný na přiloženém papíru ("Digital Passport)".

Pokud máte problémy se přidáním dveřní video stanice k aplikaci zkontrolujte zda je dveřní video stanice je online www.doorbird.com/checkonline. Pokud dveřní video stanice není online, zkontrolujte prosím WiFi nebo síťový kabel.

Apple používá velmi kvalitní mikrofony, reproduktory a digitálním audio komponenty jsou dokonale ladí s jedním dalším, kvalita hlasu s iPhone nebo iPad je obvykle výrazně lépší než na Androidu, smartphone nebo Aplikaci pro Android tablet.

Diagnostické LED
LED kontrolka svítí až pět minut po připojení dveřní video stanice k napájení (a nepřetržitě v noci). Rozsvítí se, jakmile dveřní video stanice je napájena.

  • Svítí : je zařízení napájeno


Diagnostické zvuky
po přibližně dvou až pěti minutách od zapojení do elektřiny bude dveřní video stanice vydávat krátký diagnostický zvuk.

  •  1. diagnostický zvuk: dveřní video stanice připojeno k internetu
  •  2. diagnostický zvuk: dveřní video stanice je schopna komunikovat s routerem, ale nelze získat přístup k internetu
  •  3. diagnostický zvuk: video stanice dveří nemá žádné připojení k sítiPrávní poznámky

obecné poznámky

1. DoorBird je registrovaná ochranná známka společnosti Bird automatizace v domácnostech GmbH.

2. Apple, jeho logo, Apple Mac, Mac OS, Macintosh, iPad, Multi-Touch, iOS zařízení iPhone a iPod touch jsou ochranné známky společnosti Apple Inc.

3. Google Android a Google Play jsou ochranné známky společnosti Google Inc.ubation

4. Všechny ostatní názvy společností a produktů mohou být ochrannými známkami příslušných společností, s nimiž jsou spojena.

5. Vyhrazujeme si právo provádět změny našich produktů v zájmu technického pokroku. Produkty mohou být také vypadat odlišně od produktů dodávaných na základě probíhající rozšíření.

6. Reprodukce pomocí textu, obrazu a fotografií z tohoto návodu k použití v kterémkoliv médiu - i když pouze ve formě výňatků - je přípustné pouze s naším výslovným písemným souhlasem.

7. Design tohoto návodu je předmětem ochrany autorských práv. Nepřijímáme žádnou odpovědnost za jakékoli chyby nebo chybný obsah nebo tiskové chyby (i v případě technické specifikace nebo v rámci grafiky a technické nákresy).

Odpovědnost za škodu způsobenou vadou výrobku

1. Všechny výrobky, na které se vztahuje tento návod k použití mohou být použity pouze pro účely stanovené. V případě pochybností se poraďte s kvalifikovaným specialistou nebo na náš tým podpory (DoorBird).


2. Produkty, které jsou napájeny s napětím (zejména 110-240V napětí elektrické sítě) musí být odpojeny od napájení před jejich otevřením nebo připojením kabelů.

3. Jakékoliv ztráty či následné škody způsobené nezpůsobilou instalací, údržbou, provozem či úpravami našich produktů nebo nesprávnou manipulací jsou pozbývají reklamační práva. Totéž platí pro nesprávné skladování nebo vnější vlivy.

4. Při 110-240V napětí elektrické sítě nebo elektrické nebo bateriemi napájené produkty platné pokyny je třeba dodržovat pokyny např. na dodržování elektromagnetické kompatibility; nebo direktiva Nízkého napětí. Příslušné práce by měly být prováděny pouze kvalifikovaným odborníkem.

5. Naše výrobky jsou ve shodě se všemi technickými pokyny a telekomunikačními předpisy platnými v Německu, EU a USA.Ochrana osobních údajů a zabezpečení údajů
1. Pro zajištění maximální bezpečnosti, zařízení používá stejnou šifrovací technologii jako jsou použity v online bankovnictví. Pro vaši bezpečnost bez přesměrování portu nebo DynDNS nastaven na usedeither.

2. Datové centrum pro vzdálený přístup přes Internet prostřednictvím applikace je umístěn v EU a je provozováno v souladu s nejpřísnějšími bezpečnostními normami.

3. Dveřní video stanice: v mnoha zemích video a hlasového signálu může přenášet pouze po té co návštěvník zazvoní na zvonek (tato funkce je k dispozici v prohlášení o ochraně osobních údajů a lze ji konfigurovat v applikaci).

4. Prosím instalujte takovým způsobem, aby byl detekční rozsah kamery zařízení výhradně na bezprostřední vstup do vašich vlastních dveří.

5. Zařízení se dodává s integrovanou návštěvní historií. Můžete aktivovat a deaktivovat funkce podle potřeby (tato funkce je k dispozici v prohlášení o ochraně osobních údajů). Pokud je tato funkce aktivována, až 20 návštěvníků je archivováno přímo v zařízení samotném,včetně obrazu, data a času. Používejte této funkce v souladu s příslušnými zákony a směrnicemi pro konkrétní zemi v místě instalace (oznamovací povinnost/archivaci).

6. V případě potřeby informujte návštěvníky, že zařízení bylo instalováno ve vhodném místě a ve vhodné formě.

7. V případě potřeby informuje návštěvníky, snímač pohybu instalujte na vhodném místě a ve vhodné formě. Snímač pohybu může být v případě potřeby vypnut applikací.

8. Dodržujte všechny příslušné místní zákony týkající se používání sledovacích zařízení a bezpečnostního sledování platných v místě instalace.

 

Dokument přeložen z originálního anglického textu publikovaném na www.doorbird.com a je dělán se souhlasem a vědomím zástupce majitele:


Bird Home Automation GmbH
Joachimsthaler Str. 12
10719 Berlin
Německo


e-mail: hello@doorbird.com