Velice často se nám na technickou podporu vrací moduly poznámkou: ZAŘÍZENÍ JE NEFUNKČNÍ, PROSÍME O VÝMĚNU.Ve většině případů je reklamace zamítnuta z důvodu, že se závada neprojevila. Nejčastěji totiž dochází k několika základním chybách při instalaci zařízení.NEJČASTĚJŠÍ CHYBY

 1. V případě bateriového modulu jde často o nedostatečnou kvalitu baterií. Zde najdete seznam doporučených baterií k produktům Z-Wave
 2. Snažíte se modul přihlásit (inclusion), aniž by byl odhlášen (exclusion). Prvek může být přihlášen k jiné jednotce i od výroby. ŘEŠENÍ:
  1. Přihlašte se k jednotce Home Center
  2. Jděte do sekce "Zařízení" (Device)
  3. Klikněte na "Přidat nebo odebrat zařízení" (Add or Remove Devices)
  4. Scrolujte níže, dokud nenarazíte na "Odebrat zařízení" (Delete device)
  5. Klikněte na "Odebrat" (Delete)
  6. Proveďte odhlášení modulu ze sítě Z-Wave (informace najdete v produktové příruččce; často se odebírání provádí trojklikem, stejně jako při přidávání zařízení do sítě Z-Wave).
  7. Pokud proběhne odhlášení korektně, můžete nyní modul do sítě Z-Wave přihlásit


  1. Modul je příliš daleko od řídicí jednotky -> doporučujeme mít řídicí jednotku cca 1 metr od modulu (na instalaci s sebou noste dlouhé kabely UTP)
  2. Modul nebo jednotka je blízkosti spínaných napájecích zdrojů nebo v přímé blízkosti reproduktorů (doporučená vzdálenost alespoň 1 metr)
  3. Signál je stíněn (Jednotka NESMÍ být umístěna v serverové ani jiné kovové skříní! Nouzové řešení: externí GPS anténa s konektory SMA a impedancí koaxiálu 50Ohmu.)

  Pokud se nepodařilo modul přihlásit ani poté, vyzkoušejte následující

  1. Modul resetujte do továrního nastavení (viz produktový manuál)
  2. Zkuste přihlásit jiný prvek k jednotce
  3. Restartujte řídicí jednotku
  4. Pokud jste došli až sem a nic nepomohlo, pošlete nám prvek na reklamaci :)