Nejprve pár slov o soukromí

Jsme odhodláni být otevření a upřímní ohledně využívání dat. Vždy se ptáme na povolení před sdílením osobních identifikačních údajů, jako je vaše emailová adresa, a tvrdě pracujeme na tom, aby byli vaše data v bezpečí. Další informace ohledně soukromí naleznete na nest.com/privacy.

Obsah balení

UPOZORNĚNÍ: Montážní magnet je velice silný. Prosím dávejte pozor na prsty a nechte jej v krabici, dokud nebudete schopni jej použít.


Chcete vidět, jak namontovat kameru?

Přejděte na nest.com/installnestcam, pro montážní videa a dodatečné instrukce.

Co je potřeba

  • Wi-Fi a fungující připojení k Internetu s minimální rychlostí uploadu 2 Mb/s. DSL nemusí být dostačující.
  • Telefon s iOS 8 nebo novější nebo s Android 4 nebo novější
  • Účet Nest
  • Zásuvku
  • Křížový šroubovák nebo křížový bit do aku vrtačky.
Ostatní věci, které můžete potřebovat
  • Vrták pro vyvrtání děr pro šrouby nebo hmoždinky
  • Žebřík
Nemáte venkovní zásuvku?
Můžete použít vnitřní zásuvku. Toto vyžaduje několik extra kroků, kdy je nutné provrtat venkovní zeď vašeho domu. Prosím mějte na paměti, kde jsou ve stěnách trubky a elektrické dráty.

Proveďte jako první

1. Zapněte Nest Cam doma

Začněte zapnutím kamery uvnitř domu pro veškeré nastavení před montáží venku.

Připojte váš Nest Cam kabel k napájecímu adaptéru. Zamáčkěte a zakruťte USB konektor na své místo. Poté zapojte napájecí zdroj do zásuvky. Vaše Nest Cam se zapne a uvidíte modré světlo.
2. Přidejte ji do účtu Nest

Stáhněte aplikaci Nest z App Store nebo z Google Play. Otevřete aplikaci a klepněte na „Sign up“ pro vytvoření účtu. Poté klepněte na Add, vyberte kameru Nest a pokračujte podle instrukcí.

Pokud již máte účet Nest: Klepněte na ikonu nastaven v pravém horním rohu aplikace. Poté klepněte na „Add product“, vyberte Nest Cam a pokračujte podle instrukcí.

Pokud potřebujete pomoct přejděte na nest.com/pair.


3. Vezměte vaši kameru ven
Jakmile přidáte kameru do účtu, odpojte ji a vezměte ven na místo, které jste vybrali.

Zapojte kameru do zásuvky a počkejte, dokud se nerozsvítí zelené světlo. Nest Cam se automaticky připojí k vaší Wi-Fi. Může to trvat minutu nebo dvě.

Mějte kameru zapojenou po zbytek instalace.

Níže jsou tipy na umístění kamery.
4. Ujistěte se, že kamera streamuje
Před tím, než upevníte kameru, ujistěte se, že se připojí na Wi-Fi v místě, které jste vybrali.

Podržte kameru v místě, kde ji chcete upevnit, a ujistěte se, že streamuje video do aplikace Nest. Pokud nevidíte video, tak Wi-Fi zde může mít špatný signál. Je třeba přemístit kameru blíž k vašemu Wi-Fi routeru.

Vyberte správné místo
Vyhněte se přímému slunečnímu svitu

Nest Cam Outdoor je designována pro fungování mezi -20 °C až 40 °C. Pokud bude chladněji nebo tepleji, tak může být ovlivněna kvalita obrazu
Mějte kameru v dosahu vašeho routeru

Ujistěte se, že jste vybrali správné místo v dosahu vaší sítě. Tenké nebo izolované zdi mohou výrazně snížit sílu Wi-Fi signálu, ikdž je router velmi blízko, takže by jste měli vyzkoušet streamování videa před montáží kamery.

Více na nest.com/wifihelp
Myslete na okolí

Je poštovní schránka, rostlina nebo veranda ve výhledu? Může to rozhodit expozici, fokus nebo Noční vidění. Pokud si všimnete oslnění, upravte kameru tak, že horizont není vidět.
Umístěte kameru vysoko

Ale ne moc vysoko. Zjistili jsme, že 2–3 metry vysoko je nejlepší pro komunikaci a aby kamera snímala obličej. Zkontrolujte video v aplikaci Nest, zda kamera snímá, co chcete vidět.

Montáž kamery

5. Umístěte montážní magnet

Přivrtejte montážní podložku na vaší zeď. Doporučujeme nejprve vyvrtat díry pro šrouby. Je-li stěna z cihel nebo kamene, může být nutné použít hmoždinky, aby udržely šrouby.

Dále umístěte magnet na montážní podložku.

Máte magnetický povrch? Montážní magnet může být vše, co potřebujete. Prostě jej umístěte tam, kde chcete mít kameru, a přejděte k dalšímu kroku.

Tip: Pokud je montážní podložka připevněna k magnetu, můžete použít šroubovák, abyste je od sebe oddělili.
6. Připevněte kameru

Umístěte Nest Cam na montážní magnet a namiřte kameru, kam potřebujete. Použijte video stream v aplikaci pro nasměrování do vámi žádané pozice.

7. Připevněte napájecí zdroj

Předtím než namontujete napájecí zdroj, tak se prosím zamyslete, kudy chcete vést kabeláž od zásuvky ke kameře. Ujistěte se, abyste měli rezervu na obou koncích.

Doporučujeme namontovat vodotěsný zdroj alespoň 50 centimetrů od země z důvodu vysokého sněhu.

Namontujte na zeď montážní podložku adaptéru plochou stranou na stěnu. Jakmile to uděláte, upevněte napájecí adaptér na místě.

8. Zajistěte kabely

Upevněte kabel ke zdi pomocí přiložených svorek. Je dobré kabel vést podél římsy nebo jiného skrtého místa a můžete ho přetřít barvou tak, aby odpovídal barvě vašeho domu. Moc kabely nepřitahujte pro případ úprav kamery.

Tip: Některé venkovní zásuvky mají možnost být zamknuty. Použijte stahovací pásku nebo zámek, aby zásuvka zůstala zavřená.